LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Basketbollistet pejan kampion te Kosoves

Sporti

| Publikuar mė: 2013-05-24 | Radio Peja | Shtype |

Radio peja, m24.05.013 Lajmet

Mbrėmė nė Palestren e sporteve Karagaqi nė Pejė nė praninė e afro tre mijė e 500 shikuesve u zhvillua ndeshja e trete e pley-ofit ne mes te Basketbollisteve te Pejės dhe atyre te Sigal Prishtinės tė cilen Pejanėt e fituan bindshem me rezultat 84:73 dhe kėshtu shenuan fitoren e tretė rradhazi dhe u shpallen Kampion tė supėrligės Profesionale te Basketbollit Kosovar. Nė ketė mbremje basketbollisti pejan Dardan Berisha u shpall Basketbollisti me i mirė i edicionit te Superligės, ndersa Samir Shaptahu u shpall basketbollisti mė i mirė i muajit maj. Pejanėt mė kte fitore rikthyen titullin e kampionit pas nentė vitesh . Basketbollistve Pejanė medalet e arta te ketij kampionati ua ndau kryetari i komunės se Pejes Ali Berisha i cili edhe i pergzoi ata per ketė sukses tė jashtzakonshem duke i kthyer Pejės epitetin e qytetit te basketbollit. Pas shpalljes se Pejes kampion te sivjetem te super liges se basketbollit , tifozet Pejanė festuan deri ne oret e vona te pas mesnates.


Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja