LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

TĖ PĖRGADITĖN TĖ GJITHA RAPORTET E PUNĖS PER GJASHTĖ MUAJT E PARĖ TĖ VITIT

Vendi

| Publikuar mė: 2019-07-01 | Radio Peja | Shtype |

Tė pėrfundojnė sa mė parė tė gjitha procedurat tenderuese pėr projektet e planifikuara deri nė fund tė kėsaj jave si dhe tė pėrgaditėn tė gjirha Raportet e punės pėr gjashtė muajt e parė tė kėtij viti suke filluar nga Kryetari dhe secili drejtor i Drejtorateve komunale pėr tė prezentuar nė seancėn e rradhės se Asamblesė komunale . Ishin keto kerkesat e sotme tė Kryetarit tė komunės se Pejės ,z. Gazmėnd Muhaxheri nė mbledhjėn e sotme tė Kėshillit tė drejtorve. NJėherit , kryetari Muhaxheri kėrkoi nga ekzekutivi qė tė angazhohėn maksimalisht nė realizimin e objektivave tė caktuara nė mėnyrė qė Raporti pėr preformancėn e komunės pėr gjashtė muajt e parė tė jetė sa mė i plotė dhe mė pėrmbajtėsor.
Poshtu nė kte takim Kryesuesi i Asamblesė komunale Islam Husaj tha qė sebashku mė Drejtorin pėr buxhetė dhe finansa z. Jeton Abazaj anė planifikuar qė nga java qe vie tė fillojnė degjimet publike pėr hartimin e buxhetit pėr komunėn e Pejės , ku do tė merren mėndimet, kerkesat dhe propozimet e qytetarve pėr projektet e e oplanifikuara per vitinqė vie e tė cilat do tė duhej tė mbeshteten me planifikimin buxhetor.
Nė kte takim u shqyrtuan edhe disa ēeshtje rutinore tė punės se ekzekutivit komunal

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja