KLIKO & DĖGJO LIVE >>

ENDE NĖN NDĖRTIM!

LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

LAJMET E DITĖS
24.07.2024

U mbajt takimi konsultativ i Kėshillit tė Drejtorėve

Vendi

U mbajt takimi konsultativ i Kėshillit tė Drejtorėve Takimi konsultativ i Kėshillit tė Drejtorėve Kryetari i Komunės sė Pejės, z.Gazmend Muhaxheri udhėhoqi takimin konsultativ tė Kėshillit tė Drejtorėve, ku u diskutua pėr ēėshtje tė ndryshme. Gjatė takimit ėshtė diskutuar pėr mbledhjen e rregullt tė Kuvendit Komunal tė Pejės, aktivitetet e prokurimit, punėt, tė cilat janė nė pėrfundim e sipėr etj. ...»

| Publikuar mė: 2021-05-24 | Radio Peja

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt  e Finales sė Madhe  ndėrmjet Kosovės dhe Serbise Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

TĖ PĖRGADITĖN TĖ GJITHA RAPORTET E PUNĖS PER GJASHTĖ MUAJT E PARĖ TĖ VITIT

Vendi

Tė pėrfundojnė sa mė parė tė gjitha procedurat tenderuese pėr projektet e planifikuara deri nė fund tė kėsaj jave si dhe tė pėrgaditėn tė gjirha Raportet e punės pėr gjashtė muajt e parė tė kėtij viti su...»

TĖ PĖRGADITĖN TĖ GJITHA RAPORTET E PUNĖS PER GJASHTĖ MUAJT E PARĖ TĖ VITIT

Vendi

Tė pėrfundojnė sa mė parė tė gjitha procedurat tenderuese pėr projektet e planifikuara deri nė fund tė kėsaj jave si dhe tė pėrgaditėn tė gjirha Raportet e punės pėr gjashtė muajt e parė tė kėtij viti su...»

Biblioteka Azem Shkreli zgjeron fondin me libra

Vendi

Biblioteka rajonale “Azem Shkreli “ , nė Pejė , po bėn pėrpjekje qė tė rrit fondin me libra pasi qė dita ditės po shtohet numri i lexuesve e me kėtė edhe kėrkesat qė tė ketė tituj tė rinjė . Tani pėr ta...»

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales s...»

Promovohet libri Trashėgima arkeloogjike e komunes sė Istogut

Vendi

Komuna e Istogut, Mininstria e Kulturės, Rinisė dhe Sporti, Instituti Arkeloogjik i Kosovės nė bashkėpunim me klubin letrat “ Podguri” organizojnė promovimin e librit” Trashėgmia arkeloogjike e komunės sė ...»

Spitali Rajonal nė Pejė merr pamje tė re

Vendi

Nė kuadėr tė projekteve pėr Efiqencė tė Energjisė dhe Energji tė Ripėrtirė tė financuar nga njė kredi e Qeverisė sė Kosovės e tė mbėshtetur nga Banka Botėrore, ėshtė duke u zbatuar ky projekt edhe nė objek...»