LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

SONTE JEPET PREMIERA E SHFAQJES “HARROJE HOLLIVUDIN”

Kultura

| Publikuar mė: 2018-03-14 | Radio Peja | Shtype |


Nė Teatrin e qytetit “Istref Begolli” tė Pejės, sonte me fillim nė ora 20:00 jepet premiera e shfaqjes “Harroje Hollivudin”, e autorit Miro Gavran me regji tė Fatbardha Shalės.

Nė kėtė shfaqje do tė luajnė aktorėt e Teatrit, Luan Daci dhe Agon Bala.

Pėr muzikėn e shfaqjes ėshtė pėrkujdesur kompozitori i pėrmasave botėrore Mr. Memli Kelmendi, pėr ndriēimin z. Ali Thaqi.

Realizatorėt e skenė janė Ali Thaqi dhe Haxhi Nikqi, ndėrkaq, teksti i autorit Miro Gavran ėshtė pėrkthyer dhe pėrshtatur nga Gresa Kingji.

Pėr fund, vlen tė theksohet se nė teatrin e qytetit “Istref Begolli”, pėrgjatė vitit 2017 janė shfaqur gjithsejtė 36 shfaqje, 19 shfaqje mysafire, 2 premiera, 12 repriza, 3 shfaqje per femije dhe 23 aktivitete kulturo-artistike .

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja