LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Profesori Shehu rikthehet nė Pejė

Kultura

| Publikuar mė: 2018-03-16 | Radio Peja | Shtype |

Profesori i mirėnjohur i muzikės , Bashkim Shehu nga Peja i cili tani e tri dekada ėshtė ligjerues i rregulltė nė Akademin e Muzikės nė Pula tė Kroacisė , pastaj nė Zagreb , Sofje dhe nė disa qendra tė tjera evropiane sot prej orės 16.00 ėshtė i ftuar nė studion e Radio Pejės , i cili emison do tė reprizohet nė ora 22.00 . Pėrndryshe , profesori Bashkim Shehu sot mbajti edhe njė ligjeratė nė Fakultetin e Arteve tė Univerzitetit Publik “Haxhi Zeka “ , nė Pejė . Ndėrkaq , sonte nė ora 18 .00 nė teatrin “Istref Begolli “ , mbahet koncerti autorial i profesor Bashkim Shehu pėrgaditur nga Fakultetit i Arteve nė Pejė

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja