LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Kryetari Berisha priti Basketbollistet

Sporti

| Publikuar mė: 2013-04-30 | Radio Peja | Shtype |

Kryetari i Komunės sė Pejės Ali Berisha me bashkėpunėtor priti sot shtabin teknik dhe lojtarėt e Klubit te Basketbollit BC STUDENTI nga Peja, njeherit edhe Kampion i Ligės se dytė dhe i sapo inkuadruar ne BKT Superligen e Kosovės ne Basketboll.

Krzetari Berisha me kte rast pergzoi basketbollistet e rinj per rezultatet e arritura ne kte kampionat dhe ju premtoi se ata do e kene mbeshtejen institucionale ne garat e metejme

Arber Elshabui kryetar i Klubit te basjketbollistve Studenti ka falėnderuar kryetarin Berisha per pritje dhe per mbėshtetjen e dhenė


Edhe Drejtori i klubit Fetah Musa uroi qe ke ta te rinje te mbeshteten ne garat e ardhshme ne eliten e basketbollit Kosovar.

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja