ENDE NĖN NDĖRTIM!

LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

LAJMET E DITĖS
06.05.2021

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt  e Finales sė Madhe  ndėrmjet Kosovės dhe Serbise Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasadori i Norvegjisė nė Kosovė Per Strand Sjaastad ,Gazmend Muhaxheri kryetar i komunės sė P...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Pėr tre muaj tė parė tė kėtije viti nė spitalin Rajonal nė Peje dhuruan gjak 789 persona

Vendi

Nė Pejė gjatė tremujorit te parė te kėtije viti kanė dhuruar gjak 789 persona. Nga kėta dhurues 398 ishin familjarė tė tė sėmurėve ndėrsa 385 ishin vullnetarė qė dhuruan gjak nė Njėsinė e Transfuzionit tė Gjakut nė Pejė , ndėrsa 6 dhuruan gjak gjatė aksioneve pėr...»

| Publikuar mė: 2018-05-02 | Radio Peja

TĖ PĖRGADITĖN TĖ GJITHA RAPORTET E PUNĖS PER GJASHTĖ MUAJT E PARĖ TĖ VITIT

Vendi

Tė pėrfundojnė sa mė parė tė gjitha procedurat tenderuese pėr projektet e planifikuara deri nė fund tė kėsaj jave si dhe tė pėrgaditėn tė gjirha Raportet e punės pėr gjashtė muajt e parė tė kėtij viti su...»

TĖ PĖRGADITĖN TĖ GJITHA RAPORTET E PUNĖS PER GJASHTĖ MUAJT E PARĖ TĖ VITIT

Vendi

Tė pėrfundojnė sa mė parė tė gjitha procedurat tenderuese pėr projektet e planifikuara deri nė fund tė kėsaj jave si dhe tė pėrgaditėn tė gjirha Raportet e punės pėr gjashtė muajt e parė tė kėtij viti su...»

Biblioteka Azem Shkreli zgjeron fondin me libra

Vendi

Biblioteka rajonale “Azem Shkreli “ , nė Pejė , po bėn pėrpjekje qė tė rrit fondin me libra pasi qė dita ditės po shtohet numri i lexuesve e me kėtė edhe kėrkesat qė tė ketė tituj tė rinjė . Tani pėr ta...»

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales s...»

Promovohet libri Trashėgima arkeloogjike e komunes sė Istogut

Vendi

Komuna e Istogut, Mininstria e Kulturės, Rinisė dhe Sporti, Instituti Arkeloogjik i Kosovės nė bashkėpunim me klubin letrat “ Podguri” organizojnė promovimin e librit” Trashėgmia arkeloogjike e komunės sė ...»

Spitali Rajonal nė Pejė merr pamje tė re

Vendi

Nė kuadėr tė projekteve pėr Efiqencė tė Energjisė dhe Energji tė Ripėrtirė tė financuar nga njė kredi e Qeverisė sė Kosovės e tė mbėshtetur nga Banka Botėrore, ėshtė duke u zbatuar ky projekt edhe nė objek...»