LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Biblioteka Azem Shkreli zgjeron fondin me libra

Vendi

| Publikuar mė: 2018-05-08 | Radio Peja | Shtype |

Biblioteka rajonale “Azem Shkreli “ , nė Pejė , po bėn pėrpjekje qė tė rrit fondin me libra pasi qė dita ditės po shtohet numri i lexuesve e me kėtė edhe kėrkesat qė tė ketė tituj tė rinjė .
Tani pėr tani biblioteka rajonale “Azem Shkreli “ , e cila ka 2.500 lexues posedon mbi 40.000 mijė libra, por qė nė vazhdimėsi po bėnė pėrpjekje qė ta rris kėtė numer pasi qė kėrkesat e lexuesve dita ditės po rriten .
Drejtoresha e Bibliotekes , Shengyl Kelmendi – Gashi , thotė se ne kemi njė bashkėpunim tė mirė me disa shtėpi botuese tė cilat kohė pas kohe na dhurojnė libra pėr lexuesit tanė.
Drejtoresha Kelmendi – Gashi me tutje shton se Biblioteka zgjeron fondin e saj me libra edhe pėrmes fondeve tė ndryshme , duke potencuar me kėtė rast edhe pėrkrahjen qė ka nga komuna e Pejės.
Drejtoresha , Shengyl Kelmedi – Gashi , shton po ashtu se ne jemi duke pritur njė projket edhe nga Ministra e Kulturės ,Rinis , dhe Sportit qė do tė na mundėsonte qė ne tė marrim fonde tė rinjė me libra .
Vlen tė theksohet se librat me tė lexuar nė Bibliotekė janė ata shkencor , psikologjik etj.

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja