LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

U mbajt takimi konsultativ i Kėshillit tė Drejtorėve

Vendi

| Publikuar mė: 2021-05-24 | Radio Peja | Shtype |

Takimi konsultativ i Kėshillit tė Drejtorėve
Kryetari i Komunės sė Pejės, z.Gazmend Muhaxheri udhėhoqi takimin konsultativ tė Kėshillit tė Drejtorėve, ku u diskutua pėr ēėshtje tė ndryshme.
Gjatė takimit ėshtė diskutuar pėr mbledhjen e rregullt tė Kuvendit Komunal tė Pejės, aktivitetet e prokurimit, punėt, tė cilat janė nė pėrfundim e sipėr etj.

Takimi i radhės i Kėshillit tė Drejtorėve do tė mbahet javėn e ardhshme.

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja