LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Promovohet libri Trashėgima arkeloogjike e komunes sė Istogut

Vendi

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja | Shtype |

Komuna e Istogut, Mininstria e Kulturės, Rinisė dhe Sporti, Instituti Arkeloogjik i Kosovės nė bashkėpunim me klubin letrat “ Podguri” organizojnė promovimin e librit” Trashėgmia arkeloogjike e komunės sė Istogut tė autorit Haxhi Mehmetaj. Promovimi do tė mbahet sot nė restaurant “ Trofta” nė Istog.
Promovimi mbahet nėn patronatin e kryetarit tė komunės Haki Rugova.

Sot nė Pejė u mbajtė debat me temėn Skenarėt e Finales sė Madhe ndėrmjet Kosovės dhe Serbise

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) organizuan sot nė Peje konferencėn e radhės - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise ku merrte pjesė ambasa...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja