LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

U mbajtė Seanca e Asamblesė Komunale nė Pejė

Vendi

| Publikuar mė: 2018-02-27 | Radio Peja | Shtype |

Asambleja Komunale nė Pejė , sot mbajti mbledhjen e saj tė radhės nė tė cilėn u diskutuan dhe u shqyrtuan pikat e rendit tė ditės tė parapara pėr kėtė séancė .
Njė ndėr pikat kyqe tė diskutimit nė seancen e sotmė ishte shqyrtimi i raportit informative tė punės sė Stacionit Policor nė Pejė , si dhe objektivat e planifikuara pėr vitin 2018 .Ndue Nikolla komandant i Stacionit Policor nė Pejė paraqiti para asambleisteve pejan tė gjitha tė arrituarat e Stacionit policorė nė Pejė pėr vitin 2017 si dhe objektivat qė ka ky stacion nė kėtė vit nė mėnyrė qė tė ju siguroi qytetareve pejan njė vend tė sigurt pėr tė jetuar
Pika tė tjera qė u debatuan nė takimin e sot tė asamblesė komunale ishin edhe shqyrtimi i kalendarit tė takimeve pėr komunitet dhe dinanca , shqyrtimi i propozimit pėr themelimin e komitetit pėr komunitete , shqyrtimi i propozimit pėr forimimin e kėshillit komunal pėr siguri nė bashkėsi . Takimi i radhės i asamblesė komunale do tė mbahėt nė fund tė muajit Mars.

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Pėr tre muaj tė parė tė kėtije viti nė spitalin Rajonal nė Peje dhuruan gjak 789 persona

Vendi

Nė Pejė gjatė tremujorit te parė te kėtije viti kanė dhuruar gjak 789 persona. Nga kėta dhurues 398 ishin familjarė tė tė sėmurėve ndėrsa 385 ishin vullnetarė qė dhuruan gjak nė Njėsinė e Transfuzionit tė Gjakut nė Pejė , ndėrsa 6 dhuruan gjak gjatė aksioneve pėr...»

| Publikuar mė: 2018-05-02 | Radio Peja