LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Vdes i riu nga Peja Agron Qeku

Vendi

| Publikuar mė: 2018-03-02 | Radio Peja | Shtype |


Sot rreth ores 02 e 40 minuta ,nė magjistralen Prishtinė - Pejė, ka ndodhur njė aksident me fatalitet ku i riu 21-vjeēar Agron Ēeku nga fshati Qyshk i Pejės ka humbur jetėn.21-vjeēari, Agron Ēeku, ėshtė vetaksidentuar saktėsisht nė fshatin Llapushnik nė magjistralen Prishtinė - Pejė.
Policia e Kosovės vazhdimisht ka bėrė thirrje qė shoferėt tė kenė kujdes nė trafik, sidomos gjatė ditėve tė fundit ku nė Kosovė ka mbretėruar mot i ligė.

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Pėr tre muaj tė parė tė kėtije viti nė spitalin Rajonal nė Peje dhuruan gjak 789 persona

Vendi

Nė Pejė gjatė tremujorit te parė te kėtije viti kanė dhuruar gjak 789 persona. Nga kėta dhurues 398 ishin familjarė tė tė sėmurėve ndėrsa 385 ishin vullnetarė qė dhuruan gjak nė Njėsinė e Transfuzionit tė Gjakut nė Pejė , ndėrsa 6 dhuruan gjak gjatė aksioneve pėr...»

| Publikuar mė: 2018-05-02 | Radio Peja