LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Prokuroria themelore nė Pejė, me sukses mbylli punėn e saj nė vitin 2018

Vendi

| Publikuar mė: 2018-02-27 | Radio Peja | Shtype |

Zėdhėnėsi i Prokurorisė, Ersan Qavolli, sot nė emisionin special tė cilin e realizojmė sė bashku me OJQ “Human”, foli pėr punėn e Prokurorisė thėmelore nė Pejė, me kėtė rast u vlerėsua se Prokuroria e Pejės, gjatė vitit qė shkoi ka pranuar gjithėsejtė 3.309 kallxime penale kundėr 4.086 personave, ndėrkaq nga vitet paraprake janė bartur 1.224 kundėr 1.694 personave, pra gjatė kėsaj periudhe kishte nė punė 4.553 lėndė kundėr 5.780 personave.
Gjatė punės sė vitit qė shkoi, kjo Prokurori ka pėrfunduar 4.138 lėndė kundėr 5.126 personave, qė vlerėsohet si punė dhe angazhim shumė i madh i kėsaj Prkurorie nė vitin paraprak dhe atė nė departamentin e krimeve tė rėnda, departamentin pėr tė mitur dhe nė atė tė pėrgjithshėm.

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Pėr tre muaj tė parė tė kėtije viti nė spitalin Rajonal nė Peje dhuruan gjak 789 persona

Vendi

Nė Pejė gjatė tremujorit te parė te kėtije viti kanė dhuruar gjak 789 persona. Nga kėta dhurues 398 ishin familjarė tė tė sėmurėve ndėrsa 385 ishin vullnetarė qė dhuruan gjak nė Njėsinė e Transfuzionit tė Gjakut nė Pejė , ndėrsa 6 dhuruan gjak gjatė aksioneve pėr...»

| Publikuar mė: 2018-05-02 | Radio Peja