LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

EKOS GROUP nga Peja ndihmon shkollen ne Dacaj-Rozhajė

Vendi

| Publikuar mė: 2017-11-09 | Radio Peja | Shtype |

Mbijeteses se vatres se arsimit shqip ne komunene e Raozhajes,perkatesisht shkolles se vetme fillore shqipe ne Dacaj te Rozhajes,me ardhjen e drejtorit te ri Haxhi Lajqit,veq tjeresh po i kontribuojne edhe donatorė te ndryshem.Kerkeses per nje donacion keto dite,ne prag te dimrit,iu pergjegj pozitivisht edhe pronari i kompanise Elkos Grup ne Peje zotri Ramiz Kelmendi.Ai per nxenesit dhe arsimtaret e shkolles fillore ne Dacaj siguroi pese stufa per ngrohje.Duke iu falenderuar per kete donacion drejtori i shkolles Haxhi Lajqi,per Radio Pejen ,theksoi se Elkos Grup e Ramiz Kelmendi, kete shkolle dhe banoret e kesaj treve i ka ndihemuar edhe me artikuj ushqimor edhe gjate kohes se luftes ne Kosove,kur kjo kompani kishte perfaqesine e saje ne Rozhaje.

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Pėr tre muaj tė parė tė kėtije viti nė spitalin Rajonal nė Peje dhuruan gjak 789 persona

Vendi

Nė Pejė gjatė tremujorit te parė te kėtije viti kanė dhuruar gjak 789 persona. Nga kėta dhurues 398 ishin familjarė tė tė sėmurėve ndėrsa 385 ishin vullnetarė qė dhuruan gjak nė Njėsinė e Transfuzionit tė Gjakut nė Pejė , ndėrsa 6 dhuruan gjak gjatė aksioneve pėr...»

| Publikuar mė: 2018-05-02 | Radio Peja