LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

EKOS GROUP nga Peja ndihmon shkollen ne Dacaj-Rozhajė

Vendi

| Publikuar mė: 2017-11-09 | Radio Peja | Shtype |

Mbijeteses se vatres se arsimit shqip ne komunene e Raozhajes,perkatesisht shkolles se vetme fillore shqipe ne Dacaj te Rozhajes,me ardhjen e drejtorit te ri Haxhi Lajqit,veq tjeresh po i kontribuojne edhe donatorė te ndryshem.Kerkeses per nje donacion keto dite,ne prag te dimrit,iu pergjegj pozitivisht edhe pronari i kompanise Elkos Grup ne Peje zotri Ramiz Kelmendi.Ai per nxenesit dhe arsimtaret e shkolles fillore ne Dacaj siguroi pese stufa per ngrohje.Duke iu falenderuar per kete donacion drejtori i shkolles Haxhi Lajqi,per Radio Pejen ,theksoi se Elkos Grup e Ramiz Kelmendi, kete shkolle dhe banoret e kesaj treve i ka ndihemuar edhe me artikuj ushqimor edhe gjate kohes se luftes ne Kosove,kur kjo kompani kishte perfaqesine e saje ne Rozhaje.

EKOS GROUP nga Peja ndihmon shkollen ne Dacaj-Rozhajė

Vendi

Mbijeteses se vatres se arsimit shqip ne komunene e Raozhajes,perkatesisht shkolles se vetme fillore shqipe ne Dacaj te Rozhajes,me ardhjen e drejtorit te ri Haxhi Lajqit,veq tjeresh po i kontribuojne edhe donatorė te ndryshem.Kerkeses per nje donacion keto di...»

| Publikuar mė: 2017-11-09 | Radio Peja

Kryetari GAZMEND MUHAXHERI ,fitues i zgjedhjeve ne Peje

Vendi

Zgjedhjet e djeshme lokale per kryetar te komunes se Pejes nxoren edhe per nje mandate me fitore findese pa balotazh kryetarin aktual Gazmend Muhaxherin nga LDK me mbi 50 per qind te votave te elektoratit te komunes se Pejes,e qe u konfirmua edhe nga KQZ.Nderkaq,n...»

| Publikuar mė: 2017-10-23 | Radio Peja