LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Sonte pėrfundon aktiviteti kulturor Ditėt e Jusuf Gėrvallės

Vendi

| Publikuar mė: 2017-10-03 | Radio Peja | Shtype |

Sot nė ditėn e tretė tė ditėve kulturore kushtuar atdhetarit Jusuf Gėrvalla nė Galerinė e Arteve nė Pejė u hap ekspozita e nxėnsve tė shkollės sė artit “Odhise Paskali” nė Pejė.
Hapjen e kėsaj ekspozite e bėri drejtori i Galerisė sė Arteve Zymer Mullqi , pastaj me fjalė rasti u paraqiten Engelberet Zefaj – drejtor i Dkrs-sė , Suzana Gėrvalla – bashkėshortja e Jusuf Gėrvallės , si dhe drejtori i shkollės sė mesme tė artit Odhise Paskali nė Pejė Haxhi Kastrati .
Aktiviteti kulturor Ditėt kulturore Jusuf Gėrvalla do tė pėrfundojnė sot me program artistik qė do tė prezantohet nga shkolla e Baletit si dhe shkolla e muzikės “Halit Kasapolli “ nė Pejė .
Vlen tė theksohet se ditėt kulturore Jusuf Gėrvalla u organizuan nga qendra kulturore Peja .

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Pėr tre muaj tė parė tė kėtije viti nė spitalin Rajonal nė Peje dhuruan gjak 789 persona

Vendi

Nė Pejė gjatė tremujorit te parė te kėtije viti kanė dhuruar gjak 789 persona. Nga kėta dhurues 398 ishin familjarė tė tė sėmurėve ndėrsa 385 ishin vullnetarė qė dhuruan gjak nė Njėsinė e Transfuzionit tė Gjakut nė Pejė , ndėrsa 6 dhuruan gjak gjatė aksioneve pėr...»

| Publikuar mė: 2018-05-02 | Radio Peja