LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Nė Plluncaj tė Rozhajės tubmim i vėllazerisė Lajēi

Vendi

| Publikuar mė: 2017-08-05 | Radio Peja | Shtype |

Nė fashatin Plluncaj tė Rozhajės sot pas dite mbahet Tubim i tretė tashmė tradicional i "Vėllazerisė Lajēi",me motivacion "Lajēi Bashkė", nė te cilin marrin pjesė pjestar tė vllazerisė Lajēi nga Kosova,Mali i Zi dhe vendet tjera te botės ku jetojnė dhe punojnė.

EKOS GROUP nga Peja ndihmon shkollen ne Dacaj-Rozhajė

Vendi

Mbijeteses se vatres se arsimit shqip ne komunene e Raozhajes,perkatesisht shkolles se vetme fillore shqipe ne Dacaj te Rozhajes,me ardhjen e drejtorit te ri Haxhi Lajqit,veq tjeresh po i kontribuojne edhe donatorė te ndryshem.Kerkeses per nje donacion keto di...»

| Publikuar mė: 2017-11-09 | Radio Peja

Kryetari GAZMEND MUHAXHERI ,fitues i zgjedhjeve ne Peje

Vendi

Zgjedhjet e djeshme lokale per kryetar te komunes se Pejes nxoren edhe per nje mandate me fitore findese pa balotazh kryetarin aktual Gazmend Muhaxherin nga LDK me mbi 50 per qind te votave te elektoratit te komunes se Pejes,e qe u konfirmua edhe nga KQZ.Nderkaq,n...»

| Publikuar mė: 2017-10-23 | Radio Peja