LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Komemoracion per Pajazit Gashin

Vendi

| Publikuar mė: 2017-08-01 | Radio Peja | Shtype |

Mė rastin e ndarjės nga jeta tė Ushtruesit tė detyrės se Drejtorit tė sherbimeve tė Inspeksioneve komunale z. Pajazit Gashit, sot nė sallėn e Tetrit tė qytetit nė Pejė u mbajtė mbledhje komemorative nė tė cilėn u nderua jeta dhe vepra e tijė .
Familjar , kolegė dhe bashkėvėndas tė Pajazit Gashit sot ishin tubuar pėr ti dhenė nderimin dhe lamtumirėn e fundit Pajazit Gashit , mė ērast pėr jetėn dhe vepren e Pajazitit foli kolegu i tijė Miftar Shala , i cil nė mes terash vlersi se Pajazit Gashi ishte punėtor i zellėshem , kolegė i dashur dhe i respektuar, Ai do tė mbetėt gjatė nė kujtesėn tonė si shembull i ndershmerisė dhe urtisė ka thene Miftar Shala.
Pasi qė shprehu ngushllimet e tijė pėr famijlėn dhe kolegėt , Kryetari i komunės se Pejės Gazmėnd Muhaxheri nėn patronatin e tė cilit u organizu kjo mledhje komemorative, tha se familja Gashi humbi babain , bashkėshortin , vllain , ndersa nė humbėm, kolegun tonė tė respektuar , njė punetor tė zellshėm dhe shembullor i cili mė punėn e tijė dijti qė gjithmonė tė jetė nė nivel tė detyrės , duke mbetur i dashur dhe i respektuar ndaj kolegve , miqve dhe dashamirve , por edhe qytetarve tė tjerė .
Nė emėr tė famijjės u falenderua i biri Ilir Gashi.
Varrimi it ė ndjerit Pajazit Ggashi u bė sot nė varrezat e fshatit Ozdrim nė ora 14.00, ku pėr ti dhenė lamtum irėn e fundit ishin tubuar shumė miqė e dashamirė dhe kolegė tė tijė.

Sot tryezė debati nė Pejė

Vendi

Instituti Kėrkimor pėr Ēėshtje Evropiane dhe tė Zhvillimit (RIDEA) nė bashkėpunim me Grupin pėr Hulumtim tė Politikave nė Ballkan (BPRG) ka oprganizuar sot ne Peje konferencėn e radhes - Skenarėt e 'Finales sė Madhe' ndėrmjet Kosovės dhe Serbise . Pėrveē panelist...»

| Publikuar mė: 2018-05-03 | Radio Peja

Pėr tre muaj tė parė tė kėtije viti nė spitalin Rajonal nė Peje dhuruan gjak 789 persona

Vendi

Nė Pejė gjatė tremujorit te parė te kėtije viti kanė dhuruar gjak 789 persona. Nga kėta dhurues 398 ishin familjarė tė tė sėmurėve ndėrsa 385 ishin vullnetarė qė dhuruan gjak nė Njėsinė e Transfuzionit tė Gjakut nė Pejė , ndėrsa 6 dhuruan gjak gjatė aksioneve pėr...»

| Publikuar mė: 2018-05-02 | Radio Peja