LIVE NGA QYTETI PEJA!

Vetėm se ju duam.

Tingulli jonė sa mė afėr jush.
Tani mund qė t'na dėgjoni Live!

Nga nesėr fillon debati publik pėr buxhetin e vitit 2018

Vendi

| Publikuar mė: 2017-07-12 | Radio Peja | Shtype |

Nė kuadėr tė angazhimeve pėr hartimin e buxhetit tė Komunės sė Pejės pėr vitin 2018, nga nesėr me datė 13 korrik e gjėrė me 27 korrik tė kėtij viti nė tė gjitha bashkėsitė territoriale tė Komunės sė Pejės do tė organizohen dėgjime publike pėr planifikimin e buxhetit pėr vitin qė vie ka thėnė kryesuesi i Asamblesė Komunale nė Pejė, dr. Islam Husaj.

Nė kuadėr tė angazhimeve tė Komunės sė Pejės pėr planifikimin dhe hartimin e buxhetit komunal, ashtu si edhe viteve tė mėparshme do tė organizohen dėgjimet publike me qytetarėt e Komunės sė Pejės lidhur me kėrkesat e tyre qė ata kanė pėr projektet me prioritet pėr mjediset e tyre.

Pėr t’u njohur mė afėr me kėrkesat e qytetarėve nga data 13 korrik deri me 27 korrik, nė tė gjitha bashkėsitė territoriale do tė mbahen kėto debate ka thėnė Kryesuesi i Asamblesė Komunale, Islam Husaj.
Husaj thotė se pas pėrfundimit tė kėtij debati nga njė komision i pėrbashkėt dhe komiteti pėr politikė dhe financa do tė shqyrtohen dhe analizohen kėto kėrkesa tė cilat varėsisht nga mundėsitė buxhetore do tė pėrfshihen nė buxhetin e vitit 2018.

Nė Spitalin Rajonal nė Pejė, brenda 3 mujorit tė parė 38000 vizita

Vendi

Kėto ditė me temperatura tė larta, jo vetėm nė qendrat e mjekėsive familjare, por edhe nė Spitalin Rajonal tė Pejės hetohet njė rritje e ndjeshme e fluksit tė pacientėve tė cilėt kėrkojnė ndihmė nė kėtė institucion rajonal tė shėndetit. Dr. Skender Dreshaj, drejt...»

| Publikuar mė: 2017-07-20 | Radio Peja

Maturantėt pejanė tregojnė sukses tė lartė nė testin kombėtar

Vendi

Nga 1398 nxėnės tė shkollave tė mesme tė Komunės sė Pejės tė cilėt iu kanė nėshtruar testit kombėtar “Matura 2017”, 82% ose 1147 nga ta kanė arritur ta kalojnė kėtė test, kurse 251 nxėnės nuk ia dolėn qė nė kėtė afat tė kalojnė testin kombėtar tė maturės. Bazuar nė...»

| Publikuar mė: 2017-07-19 | Radio Peja